Könyvadomány Japánból
2019.12.03

Egy egyedülálló kezdeményezés részeként a Keleti Üzleti Akadémiai Központ (OBIC) Kelet-ázsiai Könyvsarka közel 500 japán könyvvel gyarapodott. Egy Japánban élő magyar újságírónő, Juhász Sandy csaknem 10.000 önkéntessel alig két hónap alatt 20.000 könyvet gyűjtött össze, hogy a magyarországi japán nyelvtanulást és a kultúrájuk megismerését támogassák. E Honno Kote nevű projekt részeként a BGE KKK Könyvtárán működő könyvsarokba főként mangák, illetve a japán kultúrát bemutató könyvek kerültek, amelyeketkölcsönözhetnek az olvasók. A Honno Kote Projekt a japán-magyar diplomáciai kapcsolatfelvétel 150 éves évfordulója alkalmából rendezett, államilag elismert rendezvénye is egyben.

A könyvek ünnepélyes átadására 2019. november 20-án a Xántus János Két Tanítási Nyelvű Középiskolában került sor, amelyet a legnagyobb magyarországi japán vállalatok vezetői éppúgy megtiszteltek jelenlétükkel, mint a japán nyelv oktatásában résztvevő iskolák képviselői.