«2017. november»

Antall József Tudásközpont idén is megrendezi az Antall József Nyári Egyetemet
2017.03.02
Antall József Nyári Egyetem. A rendezvény helyszíne és időpontja: Budapest, 2017. július 3-14. A jelentkezési határidő: 2017. március 31. éjfélig

Az Antall József Tudásközpont idén is megrendezi az Antall József Nyári Egyetemet (Antall József Summer School), melyre felsőoktatásban résztvevő hallgatók jelentkezését várja, lehetőség szerint a nemzetközi (nemzetközi tanulmányok, politológia és Európa tanulmányok) szakirányos, és a gazdasági szakirányos hallgatók köréből. A Nyári Egyetem nyitott minden 21 és 35 év közötti MA és PhD hallgató, valamint végzett kutató számára, és angol nyelven zajlik.

A kéthetes képzés  a Visegrádi Együttműködést helyezi középpontba, ahol a résztvevők történelmi, gazdaságpolitikai, energiapolitikai, kutatói, kül-és biztonságpolitikai, valamint kulturális szempontból vizsgálják és beszélik meg a régió országait és a közöttük működő együttműködéseket. A szakmai eszmecsere mellett célunk, hogy kialakuljon egyfajta interkulturális párbeszéd a különböző országokból érkező diákok között.

A rendezvény helyszíne és időpontja: Budapest, 2017. július 3-14.

A programra 50 fő jelentkezését várjuk az alábbi országokból: Albánia, Örményország, Ausztria, Azerbajdzsán, Fehéroroszország, Bosznia és Hercegovina, Horvátország, Grúzia, Magyarország, Olaszország, Macedónia, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Cseh Köztársaság, Ukrajna. (A nem említett országokból is elfogadunk jelentkezést, azonban teljes ösztöndíjat nem tudunk garantálni.)

A jelentkezési folyamatról, valamint az ösztöndíj mértékéről a www.ajsummerschool.com oldalon tájékozódhatnak.

A jelentkezési határidő: 2017. március 31. éjfélig

plakát