«2019. november»

Hallgatói siker a Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív ötletpályázaton
2019.07.02

A Budapesti Gazdasági Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank az elmúlt években partneri együttműködést alakított ki a magyar lakosság pénzügyi fogyasztóvédelmi tájékoztatása és pénzügyi kultúrájának fejlesztése, valamint a lakosság pénzügyi tudatosságának növelése érdekében. Idén harmadik alkalommal írta ki a két intézmény a „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív” ötletpályázatot a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatói számára költségtervezés/hitelfelvételek kockázatai/öngondoskodás/egyéb témákban.
A pályázó hallgatóknak a megadott témaköröket újszerű megközelítéssel, egy videóblog elkészítésével kellett feldolgozniuk. A beérkezett pályaművek mind számosságban, mind a kivitelezés színvonalában kiemelkedtek az egyetemek sorában.

A győztes pályázati művet Gimesi Gergely és Fóti Kristóf készítette (közreműködött Szecsei Dorottya), a felkészítő tanár Dr. Sági Judit volt.
A második helyezett Górova Regina, a harmadik pedig Boka Fruzsina és Darvai Júlia videóblogja lett.
A zsűrizés munkálataiban a BGE Pénzügy Tanszék munkatársai (Dr. Fellegi Miklós, Dr. Sági Judit) és a Magyar Nemzeti Bank fogyasztóvédelmi szakértői vettek részt.

Ezúton is gratulálunk a nyertes hallgatóinknak!