Fordítási verseny
2020.06.02
A Nemzetközi Üzleti Szaknyelvek Tanszék a 2020. szeptember 26-i Nyelvek Európai Napja alkalmából novella-fordítói pályázatot hirdet az egyetem hallgatói részére.

Az angolról magyarra fordítandó szöveg, Alison L. Randall: Angel’s Landing című elbeszélése, letölthető a https://short-stories.co/stories/angels-landing-Q_4nMzLnv3d  weboldalon.

A pályázaton kizárólag a Külkereskedelmi Kar aktív, nappali tagozatos hallgatói vehetnek részt egyénileg elkészített fordításokkal.

A fordításokat kérjük elektronikus úton beküldeni Angerman Ágnes, a Nemzetközi Üzleti Szaknyelvek Tanszék oktatója, e-mail címére: angerman.agnes@uni-bge.hu

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. szeptember 25.

Az igényes pályaművek szerzői (amennyiben angol nyelvi tanulmányokat folytatnak), egy ötös osztályzatban részesülnek. Az első három helyezettet ezen felül, külföldi ösztöndíjra pályázásuk esetén, plusz pontokkal jutalmazzuk.

Nemzetközi Üzleti Szaknyelvek Tanszék

Hírek