«2020. január»

A Josai Egyetem diákjainak programja Budapesten
2010.11.17
(kulturális és országismereti tanulmányok a BGF-en)

A Budapesti Gazdasági Főiskola és a Josai Egyetem közötti Tudományos Együttműködési Szerződés keretében 2010. november 3. és 11. között a Külkereskedelmi Kar Keleti Nyelvek Szakcsoportja fogadta a Japánból tanulmányútra érkezett 11 diákot, akik egyebek mellett a japánul tanuló magyar hallgatókkal együtt előadásokat hallgattak a magyar-japán gazdasági kapcsolatokról, Magyarország és az EU kapcsolatáról, történelmünkről, művészeti értékeinkről. A japán hallgatók korábban Japánban magyar nyelvoktatásban is részesültek, melyet a Karon kommunikációs különbségekről szóló előadás, és gyakorlati foglalkozás (hallgatóinkkal való közvetlen kommunikáció) egészített ki.

Látogatást tettünk a Magyar Tudomány Napját ünneplő BGF központi épületében, ahol Dr. Hidasi Judit dékán köszöntötte a hallgatókat és tanárukat, Kuranari Masakazu professzort.

Az egy hét alatt a japán hallgatók magyar hallgatótársaikkal két témát dolgoztak fel: „Problémák, megoldandó feladatok a diákság körében Japánban és Magyarországon" valamint „Eltérő természetfelfogás, viszonyunk a természethez Japánban és Magyarországon". Az elkészült prezentációkat 2010. november 10-én délelőtt mutatták be angol és japán nyelven a Külkereskedelmi Kar dékánja, a Japán Alapítvány Kulturális Központja vezetője, és a Japán Nagykövetség titkára jelenlétében.

A diákokat itt tartózkodásuk alatt városnézésre invitáltuk, megtekintették a Parlamentet, a Dunakanyart, még Szlovákiába is átsétáltunk. A közös munka és együttlét során mind a magyar, mind a japán hallgatók sokat tanultak egymástól, fejlődtek nyelvileg és kommunikációs szempontból, ismeretanyaguk gyarapodott.