«2020. szeptember»

Spanyol Szakmai Nap beszámoló
2012.11.23

A Neolatin Tanszéki Osztály Spanyol Szakcsoportja 2012. november 19-én rendezte meg a Spanyol Szakmai Napot. Dr. Szemlér Tamás dékán úr ünnepélyes megnyitója után hallgatóink ezúttal is érdekes spanyol nyelvű előadásokon vehettek részt: Pablo Zaldívar úr, a Spanyol Nagykövetség követtanácsosa Spanyolország aktuális gazdasági-társadalmi helyzetét mutatta be, majd Mókusz Szilveszter, a Pata Negra Tapas Bar társtulajdonosa beszélt a vállalkozás történetéről és távlati terveiről. Rendezvényünket megtisztelte Rosa Sánchez-Cascado Nogales, a Cervantes Intézet új igazgatója és Inmaculada Canet Rives, a Spanyol Nagykövetség oktatási attaséja is.

Hallgatóink közül Filipcsei Adrienn, Gábor Anna és Dér Zsófia a spanyolországi Alcalá de Henares, illetve León városokban töltött Erasmus-félévről tartottak spanyol nyelvű prezentációt. A beszámolót Karunkon Erasmus diákként tanuló spanyol hallgatók zárták, akik bemutatták városukat, küldő egyetemüket, és beszámoltak Magyarországon és ezen belül az intézményünkben szerzett tapasztalataikról.

Rendezvényünket a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gitár szakos hallgatói gazdagították, akik híres spanyol és dél-amerikai szerzők műveit adták elő nagy sikerrel. A délutáni program keretében átvehették jutalmukat a szakfordítási, az országismereti és a tapas-készítő versenyek nyertesei, majd következett a salsa bemutató és tánctanítás. A Salsa Tropical csapata nagyon jó hangulatot teremtett, sok hallgató kapott kedvet a kubai salsahoz.