«2019. november»

Tanulmányúton a Paksi Atomerőműben
2019.05.29

2019. május 29-én tanulmányúton voltunk a Paksi Atomerőműben. Buszunk reggel fél 5-kor indult, hogy a 8 órakor kezdődő programra időben odaérjünk.

A Látogatóközpontot vezetett túra keretében jártuk végig, ahol vezetőnk bemutatta az atomerőmű működési elvét, az atomenergiával kapcsolatos legfontosabb elméleti alapokat, majd készségesen válaszolt a kérdéseinkre.

Fontos információkhoz jutottunk az atomenergia felhasználásáról, az atomenergia felhasználás gazdasági aspektusáról és klímára gyakorolt hatásáról, más alternatív lehetőségekkel összehasonlítva.

A kérdéseinkre megismerhettük a csernobili RBMK-típusú reaktor és a paksi nyomottvizes atomerőmű működése közötti különbségeket, a sugárzó anyagok tárolásának formáit és szót ejtettünk a megújuló erőforrások alkalmazásáról éppúgy, mint a Paks II. bővítéséről.

Ezt követte az üzemlátogatás. Szigorú ellenőrzést követően jutottunk be az üzemi területre. Látogatófolyosóról megnézhettük a 4. blokk vezénylőtermét, illetve a reaktorcsarnokot, valamint az egyéni védőfelszerelések (védősisak, füldugó) felvétele után rövid sétát tettünk a turbinacsarnok egyik turbinagenerátora körül.

A tanulmányút a Nemzeti Tehetségprogram hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatására kiírt pályázatának támogatásával valósult meg.

A tanulmányút a Nemzeti Tehetségprogram hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatására kiírt pályázatának támogatásával valósult meg (NTP-HHTDK-18-0058).