«2020. április»

Chaine des Rotisseurs Ifjúsági Szakácsverseny
2015.05.15

Az idei országos Ifjúsági Szakácsverseny 11 fiatal tehetséges versenyzővel 2015. május 15-én a METRO Gasztroakadémián került megrendezésre.

A versenyen neves éttermek, szállodák mellett karunk is képviseltette magát egy-egy versenyzővel.

• Bock Bisztró - Szász Kristóf
  • Bodrogi Étterem - Keztyűs Ádám
  • Budapest Bisztró - Krizmanics Norbert
  • Budapesti Gazdasági Főiskola - Lancsa Szilvia
  • Danubius Hilton Budapest - Pereszlényi Alexandra
  • Gerbeaud, Onyx Étterem - Mede Ádám
  • Olimpia Étterem - Garai Ádám
  • Pierrot Étterem - Patai László
  • Sofitel - Gubán Tamás
  • Thermal Hotel Visegrád - Lichi Roland
  • Villa Medici - Humli Dávid

A 12 tagú zsűri az Ifjúsági Szakács Világbajnokság szabályai szerint értékelte a konyhai munkavégzést és az elkészített ételeket. A versenyzők feladata egy-egy előétel, főétel és desszert elkészítése és tálalása volt. Az ételek készítésére 3 óra 15 perc állt rendelkezésre, majd 15 percenként kellett tálalni az egyes fogásokat. Kötelezően használandó nyersanyagok – melyeket a versenyzők, csak fél órával a verseny előtt ismerhettek meg – a következők voltak: szarvasgerinc-filé, szürkeharcsa filé, kacsamáj, zöld spárga, eper és fehér csokoládé.

A 3 fős konyhai zsűri tagjai voltak:

• Jakabffy László, Grand Officier Maitre Restaurateur, Commandeur
  • Kovács-Siklósi Lázár, Conseiller Culinaire
  • Merczi Gábor, Maitre Rotisseur

A 9 fős kóstoló zsűri tagjai voltak:

• Ádám Csaba, Maitre Rotisseur
  • Barka Áron, Maitre Rotisseur
  • Bernáth Bálint József, Maitre Rotisseur
  • Bicsár Attila, Maitre Rotisseur
  • Bíró Lajos, Maitre Rotisseur
  • Hamvas Zoltán, Conseiller Culinaire, Honoraire
  • Nyíri Sándor, Maitre Rotisseur
  • Raj Ráchel, Maitre Rotisseur
  • Dr. Sándor Dénes, Maitre Rotisseur

A 2015. évi nemzeti verseny győztese Mede Ádám a Gerbeaud, Onyx Étterem ifjú szakácsa lett, aki képviselni fogja Magyarországot a 2015. szeptember 11-én a METRO Gasztroakadémián megrendezésre kerülő Jeunes Chefs Rotissseurs Ifjúsági Szakács Világbajnokságon.

A Budapesti Gazdasági Főiskola, Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karának 11 vendéglátás és szálloda szakirányos hallgatója végezte profi módon a versenyzők által kitálalt ételek felszolgálását a kóstoló zsűri számára. A felszolgálásban segítő és a versenyen résztvevő hallgatók sikeres felkészítésében a Vendéglátás Intézeti Tanszék Oktató Kabinet oktatói gárdájának, elsősorban Dr. Sándor Dénesnek elévülhetetlen érdemei vannak. Köszönet érte!