«2020. április»

Erasmus együtműködési megállapodást kezdeményezett Karunkkal az Institute Paul Bocuse!.
2016.07.02
2016. július másodikán Dr. Jancsik András és Dr. Sándor Dénes fogadta Angelika Caillont, az Institut Paul Bocuse nemzetközi oktatási kapcsolatokért felelős munkatársát

2016. július másodikán Dr. Jancsik András és Dr. Sándor Dénes fogadta Angelika Caillont, az Institut Paul Bocuse nemzetközi oktatási kapcsolatokért felelős munkatársát.  Látogatásának célja, hogy Erasmus-partnerként nyerje meg egyetemünket, mi pedig örömmel jeleztük érdeklődésünket ez iránt. Vendégünk elismeréssel szólt hallgatóink magas szintű szakmai munkájáról, mellyel hozzájárultak a budapesti Bocuse d’Or verseny sikeréhez. Meghallgatva Sándor Dénes rövid prezentációját, meglepetésének adott hangot karunk széleskörű oktatási kínálatát és szakmai teljesítményét látva, de még nagyobb csodálkozással vette tudomásul, hogy a Bocuse d’Or budapesti döntőjén induló francia versenyző, Laurent Lemal az év elején mesterkurzust tartott hallgatóinknak a Karon és hogy Dr. Sándor Dénes kollégánk már a 2003-as lyoni Bocuse d’Or verseny ideje alatt találkozott a versenyt és az Institut Paul Bocuse-t megálmodó Paul Bocuse-sel, amit mi sem bizonyít jobban, mint az alábbi kép.

Karunk és a Vendéglátás Intézeti Tanszék vezetése megtesz mindent annak érdekében, hogy az Erasmus együttműködés a két intézmény között a lehető legrövidebb időn belül létrejöjjön annak érdekében, hogy a csúcsgasztronómia iránt érdeklődő hallgatók már egyetemi éveik alatt is tapasztalatokat szerezhessenek a gasztronómiaoktatás világhírű fellegvárában.  Amíg ez megvalósul, az érdeklődőknek javasoljuk, hogy tekintsék meg, az Institute Paul Bocuse honlapját és képzési kínálatát: http://www.institutpaulbocuse.com/