«2020. augusztus»

Gundel- díjátadó gálán a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatói
2019.12.03

Vasárnap adták át az idei Gundel-díjakat a Gundel-étteremben. 2019-ben az elismerést Szulló Szabina, Széll Tamás és Meskál Tibor érdemelte ki.

Az ebéd executive chefje a tavaly a díjjal kitüntetett Rosenstein Tibor volt, elemeit olyan kollégák készítették, mint Wolf András, Rosenstein Róbert, Lutz Lajos, Bicsár Attila és Varju Viktor. Tóth Gábor tanár úr szervezésében az egyetem hallgatói részt vehettek a konyhai munkában, de a gálaebéd  felszolgálásból is kivették a részüket. Ezen az eseményen a hallgatók betekinthettek a patinás étterem kulisszái mögé, megtapasztalhatták az ott folyó munkát, megismerhették az étterem csodálatos különtermeit, érdeklődve hallgatták Gundel János tanár úr élménybeszámolóját a régi családi történetekről. A rendezvényen ismét remek alkalom kínálkozott a szakmai kapcsolatépítésre, sok olyan személy volt a meghívott vendégek között, aki szívesen látják a dolgozni kívánó fiatalokat az éttermeikben. A közös munkában 14 iskola diákjai és oktatói képviseltették magukat, így a tanulók azt is megtapasztalhatták, hogy az egymást nem ismerő kollégák, pár munkával együtt töltött óra után milyen tökéletes összhangban képesek dolgozni, ezáltal sok új barátság is szövődött a nap folyamán.