«2020. január»

Kiemelkedő fejlődési lehetőség turizmus-vendéglátás szakos hallgatóink számára
2019.05.31

A turizmus 2010 óta tartó szárnyalását egyre inkább veszélyezteti a szakképzett munkaerő hiánya, ma már több ezer pozíció betöltetlen a szektorban. A szállodák nemcsak szakképzettséget nem igénylő munkavállalókat várnak, magasan képzett munkaerőre is óriási igény mutatkozik. E problémára kínál a Budapesti Gazdasági Egyetem a Smaller Earth Group által 14 országban működtetett Resort Leaders programmal közösen megoldást. A programban részt vevő diákoknak az a céljuk, hogy munkatapasztalatot szerezzenek a turizmusban, illetve utazzanak és nyelvet tanuljanak. A programot itthon több felsőoktatási intézmény is elismeri hivatalos szakmai gyakorlatként.

Ezzel kapcsolatban Dr. Lugasi Andrea, a BGE KVIK dékánja elmondta, hogy óriási potenciált nyújt az a több tucat turizmus-vendéglátás szakos hallgató, akik idegen nyelveket beszélnek, és dolgoztak már a képzéshez kapcsolódó külföldi gyakorlati programban. A diákok cserébe nívós helyeken szerezhetnek gyakorlatot, értékes szakmai referenciát, professzionális környezetben tanulhatják el a szállodai munka rejtelmeit három, hat, vagy akár tizenkét hónapon keresztül. Ez garantálja a további szakmai fejlődésüket, és hogy az önéletrajzukra minden HR-vezető felkapja a fejét – fogalmazott Fekete Alex, a Resort Leaders program ügyvezetője.