«2020. április»

Magyar Vendéglátók Ipartestületének évzáró gálája
2018.12.12

A Magyar Vendéglátók Ipartestülete az idén 8. alkalommal rendezte meg évzáró gáláját, melyen a tavaly decemberben elhunyt, elismert szakemberre és kollégára, Jakabffy Lászlóra emlékeztek. Az ebéden közreműködő séfek mind Jakabffy-tanítványok voltak, s mesterük kedvenc ételeit készítették el. A 2018-as év gálaebédjének fő eseménye az MVI által alapított rangos szakmai elismerés, a Gundel Károly-díj immáron 5. alkalommal történő átadása volt. Az idei díjazott: Rosenstein Tibor, a budapesti Rosenstein Vendéglő tulajdonosa lett.

A Budapesti Gazdasági Egyetem több hallgatóval és oktatóval is jelen volt a kiemelkedő szakmai eseményen, Szentpéteri Hedvig, Nagy Mihály és Tóth Gábor, aki egyben a Pannon Gasztronómiai Akadémia Vendégtéri Szakember Tagozatát is képviselte. Gundel János a BGE-n kívül természetesen a Gundel családot is képviselte.

A Vendéglátás Tanszék óraadói, Kis Zoltán és Semsei Rudolf is részt vett az eseményen, előbbi, mint a Vendéglátó Ipartestület alelnöke, utóbbi pedig az esemény egyik szervezőjeként és fő lebonyolítójaként volt jelen. Az egyetem hallgatói, Szabó Gábor és Császár Attila munkájukkal segítették a gála magas színvonalú lebonyolítását.

A tízfogásos menüsor ételeit nem kisebb nevek prezentálták, mint Bicsár Attila, Ádám Csaba, Varjú Viktor, Rosenstein Róbert és Jászai Tibor.