«2020. szeptember»

Prost Heidelberg! Egészségedre Heidelberg! – kiállítás nyílt a BGE-KVIK Alkotmány utcai épületében
2018.02.28

A Budapest Főváros Levéltár felajánlásával megvalósult roll-up kiállítás Heidelberg város sörfőzdéinek több évszázados múltjába kalauzolja a látogatókat.

A kiállítás megnyitójára február 28-án került sor a Vendéglátás Intézeti Tanszék szervezésében. Dr. Lugasi Andrea, dékán köszöntőjét követően videó-üzenetben üdvözölte egyetemünket Dr. Peter Blum, a Heidelbergi Levéltár főigazgatója. Ezt követően Maria Altmann, a budapesti Német Nagykövetség Kulturális Osztályának vezetője és Dr. Kenyeres István, a Budapest Főváros Levéltár főigazgatója nyitották meg a tárlatot. Egyetemünk és a Levéltár között hasonló együttműködésre korábban nem volt példa. Így nagy örömünkre szolgál, hogy idén tavasszal az Alkotmány utcába érkezik egy másik poszter-kiállítás Szentpétervári hidak címmel.

A jelenlévő hallgatóság a köszöntő és megnyitó beszédek után az otthoni sörfőzés rejtelmeibe nyert betekintést Csulak Gergely, a Vendéglátás Intézeti Tanszék oktatójának előadásában. A megnyitót a hazai kisüzemi sörfőzés jeles képviselője, a nemzetközi megmérettetéseken is rendre sikeres, miskolci Zip’s Brewhouse zárta, Vezetője, Halász Norbert mutatta be milyen irányba fejlődik vállalkozásuk, majd a résztvevőket egy sörkóstolásra invitálta, amelyen két különlegességgel ismerkedhettek meg a sört kedvelők.

A kiállítást az érdeklődők a kar Alkotmány utcai épületében március végéig tekinthetik meg.