«2020. november»

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ ,EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁS ALÁÍRÁSA A CHAINE DES ROTISSEURS GASZTRONÓMIAI EGYESÜLETTEL
2015.02.09

2015. február 9-én a Budapesti Gazdasági Főiskola sajtótájékoztató keretében írt alá Együttműködési Megállapodást a Chaine des Rotisseurs magyarországi szervezetével, a patinás Gerbeaud Kávéház különtermében. A sajtótájékoztatón főiskolánkat Dr. Jancsik András, a KVIK dékánja, és dr. Lugasi Andrea, a Vendéglátás Intézeti Tanszék vezetője képviselte. A Chaine Egyesület itt jelentette be a 2015. évi Ifjúsági Szakács Világbajnokság megrendezési jogának elnyerését.

Az eseményen 20 ifjú - 27 év alatti - szakács versenyez majd, akik a verseny kezdetekor bemutatott "meglepetés kosár", ún. "black box" tartalmának felhasználásával alkotnak önállóan, 4 óra alatt egy 3 fogásból álló, 4 adagban elkészített menüsort. A sajtótájékoztatón jelen volt Dr. Ruszinkó Ádám, az NGM turizmusért és vendéglátásért felelős helyettes államtitkára, aki elmondta, hogy bár Magyarország már felkerült a gasztronómia világtérképére, ám minden egyes megjelenés tovább erősítheti az ország kulináris imázsát, ami az évek során már önálló vonzerővé nőtte ki magát.

Karunknak hagyományosan jó kapcsolata van az Egyesülettel, hiszen az utóbbi két évtizedben mintegy 10 alkalommal adott az Oktató Kabinet helyt és fogadta szeretettel a fiatal szakácsok országos versenyét, sőt a 90-es évek végén egy világverseny is a Főiskolán volt. Számunkra eddig is megtiszteltetés volt, hogy ennek a rangos gasztronómiai versenynek házigazdái lehettünk. A versenyek során „bölcsőt” adhattunk ma már híres/hírneves séfeknek, mint Bicsár Attilának, Széll Tamásnak, Kovács Lázárnak, Szulló Szabinának. A kar vendéglátó-szálloda szakirányos hallgatói mindig örömmel segédkeztek a versenyeken évről-évre, abban reménykedve, hogy ellesnek egy-egy profi mozdulatot a versenyzőktől.