«2020. november»

Szentendrei szakgimnazisták látogatása a KVIK-en
2018.01.12

Egy új projekt első résztvevőjeként szentendrei szakgimnazisták látogathattak karunkra. A Petzelt József Szakgimnáziumból érkező fiatalok fő oktatási területe a vendéglátás, ezért óriási érdeklődéssel tekintettek be az egyetem izgalmas életébe, és vizsgaidőszak lévén még a vizsgázó egyetemisták izgalmát is átérezhették egy rövid időre. A projekt a Vendéglátó Szakmai Oktatók Országos Egyesülete és a Budapesti Gazdasági Egyetem együttműködésének keretein belül jött létre, az ötletgazda Tóth Gábor, a VSZOE alelnöke, a Vendéglátás Intézeti Tanszék oktatója volt. Célja, hogy lehetőség szerint minél több, vendéglátásra szakosodott középiskolás tanulónak tudja bemutatni az Egyetem életét, és felkeltse az érdeklődést a felsőfokú tanulmányok iránt. A diákok megtekinthették a kari könyvtárat, ahol Bakonyi Andrea könyvtárvezető tartott a számukra egy rövid előadást, majd a laborok világába kaphattak betekintést Dr. Fekete-Frojimovics Zsófia segítségével. Ezután a Ketter József előadó terem következett, a felújított tankonyhát pedig Dr. Sándor Dénes mutatta be a tanulóknak, majd program zárásaként a tanétteremben kipróbálhatták az új kávégépet.

A fiatalok új élményekkel gazdagodva távoztak az egyetemről, sokukban már a helyszínen megfogalmazódott a hosszú távú cél: Néhány év múlva itt szeretnének majd folytatni a tanulmányaikat.