«2020. április»

„Taste Finnland” Étterem Nap
2019.05.11

A FinnAgora és a Finn Nagykövetség szervezésében megvalósuló Étterem Nap idén nyolcadik alkalommal került megrendezésre május 11-én a Finn Nagykövetség udvarán.

Az eseményre a Tamperei Szakfőiskola (TAMK - Tampere University of Applied Science) diákjai készítették a fogásokat. Kétféle főétellel készültek, melyek összeállítása során figyelembe vették a legújabb finn street food trendeket. A vegetariánusok számára zabból készült „tépett húst” kínáltak, valamint a fogásban lévő majonézes saláta helyett is választhattak tojást nem tartalmazó köretet a vegán vendégek. Ezenkívül a finn diákok egy különleges homoktövises és pirosribiszkés puding állagú desszerttel is készültek, melynek enyhe fanyarsága kifejezetten jól esett a főétel után. A tavalyi 350 fős látogatószám miatt idén kb. 400 főnek elegendő adaggal készültek, ez azonban a nagy érdeklődés miatt már egy órával kapuzárás előtt elfogyott. Ennek ellenére a későn érkező látogatók is kipróbálhatták a nordic stílusú nor/ma pékség különlegességeit, megkóstolhatták a Rejiji Pince borait, valamint az Anjuna Ice Pops jégkrémeit.

A szervezők különböző programokkal is készültek: egyedi kiállítást szerveztek Alli Ikonen FOOD AFFAIRS képeiből, lehetőség volt kipróbálni a mölkkyt (vagyis a finn tekejátékot), és a vendégek részt vehettek egy garázsvásáron, ahol igazi finn kincsekhez juthattak hozzá.

A BGE-ről Erdei Blanka, Kiss Brigitta, Mátyássy Bence és Somogyi Csaba vettek részt a lebonyolításban, segítettek a vendégeknek a tájékozódásban, tolmácsként illetve hostessként.