«2020. április»

Vendéglátás Tanszék oktatóinak előadása a X. Nemzetközi Turizmus Konferencián
2019.11.15

2019. november 15-én a Széchenyi István Egyetem Győrben rendezte meg a X. Nemzetközi Turizmus Konferenciát, „Multidiszciplinaritás a turizmusban” címmel. A konferencián a Vendéglátás Tanszék oktatói közül többen is részt vettek előadásaikkal.

Gasztronómia szekcióban elsőként Dr. Lugasi Andrea dékán/tanszékvezető asszony tartott előadást „Fenntartható és egészséges táplálkozás - Fókuszban a vendéglátás” címmel. Ebben a szekcióban a tanszéki kutatócsoportot képviselte még Dr. Fekete-Frojimovics Zsófia docens „Zöldségpárlatok érzékszervi vizsgálata a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar hallgatói körében” című előadásával, valamint Dr. Erdélyi Éva és Karakasné dr. Morvay Klára docensek mutatták be eredményeiket „Az élelmiszerhulladék alakulásának elemzése egy szállodacsoport példáján keresztül”. Turizmus és kapcsolódó szolgáltatások szekcióban pedig Debreceni János tanársegéd tartott előadást „A környezetbarát címkék ismerete és értékelése turizmus vendéglátás alapszakos hallgatók körében” címmel.

Az előadások után kötetlen, jó hangulatú beszélgetés alakult ki az előadók és a hallgatóság között, amely szakmailag is hasznos volt minden résztvevő számára.