21222324252627
282930

WorldSkills 2017 - Svajda Viktória Bernadett
2017.11.07

április 24-25-én a Szakmasztár versennyel egy időben lezajlott a WorldSkills verseny magyar pincérdöntője. Itt első helyezést sikerült elérnem, ezáltal lehetőséget kaptam, hogy én képviseljem Magyarországot a 2017. október 15-18. között megrendezésre kerülő WorldSkills versenyen, Abu Dhabiban.

A versenyt hat hónapos intenzív felkészítés előzte meg, melyek főbb helyszínei a Gundel Étterem és a Budapesti Gazdasági Egyetem voltak. Felkészítésemet Kozma Kálmán, a Gundel Ház igazgatója, egyben a pincér szakma szakértője, Tóth Gábor a BGE oktatója, valamint édesanyám, Hartner Bernadett végezte. Mellettük több szakember segítette fejlődésemet a különböző modulokban.

A kiutazás előtt részt vettem két csapatépítő tréningen, ahol megismerkedtem a többi szakma versenyzőivel és szakértőivel.

A magyar csapat október 10-én utazott ki Abu Dhabiba. A versenyt megelőző két napon lehetőségünk volt felfedezni kicsit a várost, illetve szervezett programokon vettünk részt. Október 13-án már a versenyhelyszínen töltöttük a napot, megismerkedtünk a környezettel, eszközökkel, illetve sok szakmával ellentétben mi, a pincérek ezen a napon kaptuk meg a Test Project-et, vagyis azokat a feladatokat, amik a következő négy napon vártak ránk. Október 14-én volt nyitó ceremónia, másnap pedig kezdődött a verseny. A négy nap alatt, hat különböző modult kellett teljesítenünk.

Én első nap a bár és barista, második nap az éttermi felszolgálás, harmadik nap a pezsgőbontás és bankett, a negyedik napon pedig a fine dining modulhoz voltam beosztva. Pincér szakmában velem együtt 37 ország versenyzője indult. Erős volt a mezőny és rendkívül színvonalas a verseny. Habár úgy éreztem, megtettem minden tőlem telhetőt, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű éremmel hazajönni. Kíváncsian vártuk az eredményhirdetést, amire másnap került sor.

37 versenyző közül a 16. helyezést értem el. A 100 pontos rendszerben 70.18 pontot értem el, 13.74 ponttal lemaradva az első helyezett, svájci versenyző mögött. A 700-as pontozási rendszerben 701 pontot értem el, ezzel Kiválósági Érmet szereztem. Ez volt életem harmadik pincér versenye, nagyon boldog vagyok, hogy ilyen eredménnyel sikerült zárnom.