«2019. december»

DE-DROP - ERASMUS+ STRATEGIC PARTNERSHIP PROJECT

DE-DROP - Developing the motivation of adults at risk of drop-out

Hivatkozási szám: 2018-1-BE01-KA204-38552

This project has been funded with support from the European Commission.

The European Commission support for the production of this publication does not constitute endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.

A projekt/kutatás finanszírozója / támogatója / szervezeti kerete

Európai Bizottság, ERASMUS+ Stratégiai partnerségek, Felnőttképzés – közvetlen finanszírozó az AEF-Europe

Projekt száma: 2018-1-BE01-KA204-38552

Projekt futamideje: 2018.11.24. – 2021.07.23.

Elnyert támogatás: 139 815 EUR, kb. 44,74 MFt, ebből a BGE része: 25 435 EUR, kb. 8,14 MFt

Együttműködő partnerek, a BGE szerepe, a BGE-s csapat tagjai

ISFCE (Institut Superieur de Formation Continue d’Etterbeek), Belgium – Koordinátor

Gip FTLV IP, Franciaország

Budapesti Gazdasági Egyetem, Magyarország

University of Aruba, Aruba

BGE-s csapat:

dr. Jármai Erzsébet Mária, projektvezető

Csapai Erzsébet Gyopár, szakmai vezető

dr. Mészáros Ágnes

A projekt/kutatás célja, indoka, a problémafelvetés

Kutatások mutatják, hogy hosszú távon a felnőttképzésben résztvevőknek hiányzik a hosszú távú motivációja. Rendkívül fontos ennek az okainak a feltárása és egy prevenciós program kidolgozása, mely keretében időben észre lehet venni a tüneteket és kezelni őket.

A projekt célja

Egy állandó, felnőttképzésre adaptált pedagógia módszer kifejlesztése, figyelembe véve az andragógia ajánlásait. A felnőttképzésben résztvevőknek egy speciális pedagógiai módszerre van szükségük, nem alkalmazható rájuk a főiskolákban alkalmazott módszertan, mely a középiskolából kilépő tapasztalatlan fiatalokra lett kifejlesztve, akiknek még nincs élettapasztalatuk.

Cél az eddig megszerzett tapasztalatok hasznosítása a képzés során, mely segíti beazonosítani a szükségleteik specificitását és a megkülönböztetett pedagógia alkalmazását a felnőttképzésben résztvevőknek.

Tervezett tevékenységek:

Egy közös felmérést tervezünk létrehozni a felnőttképzésben résztvevők lemorzsolódásáról a különböző partnerek intézményeiben.

• Közös kérdőív kerül kidolgozásra, mely segít mely beazonosítani a lemorzsolódás okait. Mindenki alkalmazhatja a saját specifikus módszereit az eredmények begyűjtéséhez: telefon, interjú, stb.
  • A kapott eredmények disszeminációja
  • A szükségletek elemzése
  • Lemorzsolódási prevenciós egység létrehozása
  • Kooperatív tanulási csoportok létrehozása