Helyi szinten a munkahelyi alapszervezetek hivatottak az érdekvédelmi feladatok ellátására, szolgáltatások nyújtására a szakszervezeti SZMSZ-ben rögzített szabályok alapján.
A BGF-en 2013 januárjában egyesültek a Karok FDSZ alapszervezetei és létrejött az FDSZ BGE Intézményi Szervezete.
Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a BGE vezetésével az Intézményi Érdekegyeztető Tanácsban és közösen képviseltetjük magunkat a BGE szenátusában.
Emellett minden kari alapszervezet képviselteti magát a kari testületekben.
Elmondhatjuk, hogy rendszeres egyeztetéseink során eddig mindig sikerült konstruktívan együttműködni az Egyetem és jogelőd intézményeinek vezetésével mindnyájunk érdekében.
Miért érdemes szakszervezeti tagnak lenni?
Az érdekképviselet miatt. Az intézményi és az országos szervezetek folyamatosan őrködnek a foglalkoztatás biztonsága felett és tájékoztatják tagjaikat a jogszabályváltozásokról, az aktuális munkahelyi eseményekről.
Az érdekvédelem miatt. A tagság, valamint az intézményi és az országos szervezetek között állandó információcsere zajlik, azonnal hangot tudunk adni a felmerülő problémáknak akár a kormánnyal, a rektori konferenciával és a többi szakmai szervezettel, akár a hallgatókkal folytatandó rendszeres egyeztetések során.
Az FDSZ jogásza minden munkajogi kérdésben ingyenesen áll a tagok rendelkezésére.
A kollektív szerződéskötés lehetősége miatt. A reprezentatív szakszervezetnek joga van intézményi kollektív szerződés megkötésére az Egyetem vezetésével. Ebben az országos szabályok tiszteletben tartása mellett részleteiben szabályozni lehet a foglalkoztatás módját, a munkaidőt, a pihenő időt, a munkaidő beosztását, a rendkívüli munkavégzést, a szabadság kiadását, az illetmény kifizetését, a szociális juttatásokat, a költségtérítést és sok egyebet.
A BGE Kollektív Szerződése körültekintő tárgyalások után 2010-ben született meg. Bármilyen változtatást akkor tud elérni a szakszervezet (pl. a béren kívüli juttatások körének bővítését minden évben szívesen látnák a dolgozók), ha minél nagyobb létszámú tagságot tudhat maga mögött.
Az összetartozás igénye és jó érzése miatt. Szakszervezetünk a tagdíjak nagy részét visszajuttatja tagjainak segélyek, könyvvásárlási kedvezmények, uszodai belépő, tanévkezdési támogatás, egészségmegőrző szolgáltatások, üdülési csekk, kedvezményes kirándulás, stb. formájában. A tagdíj az illetmény 0,7 %-a, melyből 80% az alapszervnél marad, csak 20% kerül az FDSZ központba. A tagdíjra befizetett összeggel csökken a személyi jövedelemadó alapja.
Ha Ön, mint Egyetemünk új munkatársa be kíván kapcsolódni az egyetemi közélet munkás hétköznapjainak alakításába, gyors tájékoztatást kíván kapni az Önt érintő szakmai és munkajogi változásokról és felelősséget érez közössége iránt, töltse ki a mellékelt belépési nyilatkozatot.
(Elküldheti elektronikusan (juhaszne.bakosmaria@uni-bge.hu) vagy papíron Juhászné Bakos Mária gazdasági ügyintézőnknek (1165 Budapest, Diósy Lajos u.22-24. D.épület,földszint 15/a.)
Köszönjük, hogy elolvasta levelünket és jó munkát kívánunk a Budapest Gazdasági Egyetemen!
A Budapest Gazdasági Egyetem FDSZ Intézményi Szervezete