A Budapesti Gazdasági Egyetem Központi Könyvtára és könyvtári hálózata a Budapesti Gazdasági Főiskola megalakulását követően, 2000-ben jött létre. Tagjai az egyetem öt, földrajzilag különböző helyén folyó képzések helyszínein működő kari könyvtárak és az Idegenforgalmi Szakkönyvtár.
A Központi Könyvtár
A Központi Könyvtár egyetemi szintű, önálló szervezeti egység, mely a Központi Könyvtár vezetőjének irányításával támogatja a karokon folyó oktató, kutató és tanulmányi munkát az egyetemen oktatott diszciplínák területén, a szakirodalmi információellátás szakmai és módszertani irányításával, korszerű, egységes, multifunkcionális könyvtári és információs ellátórendszer kialakításával.
A Központi Könyvtár
A Központi Könyvtár működéséről - különös tekintettel a kari könyvtárakkal történő együttműködésére és a szakmai irányításra - ügyrendje rendelkezik.
A Központi Könyvtár és a könyvtári hálózat küldetése
A Központi Könyvtár és a könyvtári hálózat küldetése az Egyetem széleskörű oktató, kutató, tanulmányi munkájának, valamint a tudomány és a gazdaság szakembereinek szolgálata.
A könyvtárak legfőbb feladata, hogy az Egyetem küldetésnyilatkozatában megfogalmazott célkitűzéseket támogassák, így különösen:
- az Intézményben folytatott képzések szakmai, tudományos információs igényének kielégítése, a hallgatók, az oktatók és a kutatók ellátása,
- állományukkal, hagyományos és elektronikus szolgáltatásaikkal a hazai és nemzetközi intézményekkel együttműködve biztosítsák az Egyetemen folyó képzés és kutatás legmagasabb szintű szakirodalmi információs ellátását, felhasználóinak minőségi kiszolgálását.
Az Egyetem Központi Könyvtára és könyvtári hálózata gyűjteményeivel, szolgáltatásaival, információs rendszerével, szakmailag jól felkészült munkatársaival az Egyetem alapvető fontosságú szervezeti egységei.
Tagkönyvtárak: