«2020. október»

Könyvajánló 6.
2019.02.26
A modern pedagógus NAGYKÖNYVE – A szemlélettől a megvalósításig

Értsünk szót a 21. századi gyerekekkel, legyen stresszmentesebb a tanítás!

A pedagógusok többségének a legnagyobb kihívás a 21. században a 21. századi gyerekeket 21. századi módszerekkel eredményesen az életre nevelni. A modern pedagógus nagykönyve segítségével megtudhatod, hogy milyen utakon lehet a jövő generációjával sikeresnek lenni,  és ehhez nemcsak elméletet, hanem a mindennapi gyakorlatba egyszerűen bevezethető, és a munkádat támogató megoldásokat ismerhetsz meg.

Miért nem hiányozhat az Ön könyvespolcáról sem?

• Mert a szemléletváltás már nem kikerülhető, de ezzel a kiadvánnyal könnyebben sikerül.
  • Mert kell egy fogódzó a 21. század oktatásához.
  • Mert hiánypótló, egyedi.
  • Mert igazi innovatív, 21. századi eszközöket mutat be.
  • Mert digitális és mégis közérthető.
  • Mert minden pedagógusnak szüksége van egy ilyen 21. századi eszköztárra.
  • Mert valós pedagógiai problémákra valós válaszokat ad.
  • Mert olyan gyakorlati segítséget nyújt, amelyet azonnal ki tudunk próbálni.
  • Mert sokkal olcsóbb, mint egy tanfolyam, mégis annyi ismeretet nyújt számunkra.
  • Mert a szemlélete nemcsak gyermekközpontú, hanem főként pedagógus központú.

“A pedagógus szerepe megváltozott a 21. századra, bár ez nem mindenhol látszik. A tanítás sokkal inkább tanulásszervezés, mint a tananyag átadásának biztosítása. A tanár feladata, hogy a tanulóknak a legoptimálisabb tanulási kereteket adja. Ehhez tartozik, hogy kiválasztja, amire a tanulónak szüksége van, rendszerezi, értelmezi és alkalmazhatóvá teszi a tudást. Ez a könyv pedig éppen azt teszi, amit egy jó pedagógusnak kell: rendszerez, értelmez, alkalmazhatóvá tesz.” Dr. Gyarmathy Éva

A modern pedagógus nagykönyvével arra törekszünk, hogy a 21. századi kompetenciaterületek mindegyikének fejlesztéséhez támpontot adjunk. Fejezeteink az elmélettől a megvalósítható módszertanokig egy új szemléletű pedagógiai célrendszer mentén változatos ötletekkel, javaslatokkal mutatnak utat az újfajta kompetenciafejlesztés területén, hogy a 21. századi iskola valóban a JÖVŐ iskolája lehessen a MA pedagógusai segítségével.

A kiadvány felépítése:

• Dr. Gyarmathy Éva előszava
  • Váczi Dorottya: Utak a változásba – Az önszabályozás fontossága a 21. században
  • Nemes-Nagy Katalin Erika: Probléma? Megoldva ✔ – Projektek valós problémákon keresztül
  • Bognár Amália: EGYÜT(I)T MŰKÖDIK? – A digitális együttműködés lehetőségei
  • Havassy András: BYOD – digitális intelligencia fejlesztése okostelefonokkal

Hírek

Dancs Gábor Ernő: Én, az ONLINE?! pedagógus – avagy, hogyan igazodjunk el az információs technológiák rengetegében

Ismerjük meg kollégáinkat módszertani oldalukról is!

Oktatói workshop-ok 2020. augusztusban